Etno Trzy Korony

Etno Trzy Korony to wydarzenie artystyczne, które odbędzie się w Sromowcach Niżnych 7 sierpnia 2021. Na wydarzenie złożą się wystawy i prezentacje artystów z Pienin, warsztaty rękodzieła dla małych i dużych, gawędy, konkursy, spotkania. Zwieńczeniem będzie wielki koncert finałowy w którym muzyka pienińska zabrzmi wspólnie z muzykami profesjonalnymi.

W wydarzeniu biorą udział:

Artyści zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Sztuk Pięknych oddział w Szczawnicy, Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich oraz artyści ze Sromowiec.

Flisacy Pienińscy i Stanisław Migdał

Kwartet Smyczkowy The Time Quartet (Warszawa)

Katarzyna Wiwer – sopran

Muzyka Pienińska gminy Czorsztyn  (Centrum Kultury Czorsztyn)

Dziecięcy zespół regionalny Mali Maniowianie

Grupa śpiewacza Flisaków pienińskich ze Sromowiec Niżnych

Marek Piątek  – Instrumenty pasterskie

Andrzej Dziedzina Wiwer – recytacja

Artur Majerczak – recytacja

Szczegóły wkrótce

Serdecznie zapraszamy do Sromowiec Niżnych pod Trzy Korony

Barok na Spiszu 2020 nie odbędzie się

Szanowni Państwo!

Zwlekaliśmy bardzo długo z decyzją o organizacji w znanej dotąd formie festiwalu Bark na Spiszu. Jednak wciąż niepewna sytuacja epidemiologiczna, a również przepisy epidemiologiczne dotyczące organizowania imprez muzycznych w pomieszczeniach zamkniętych zmusiły nas do zrezygnowania ze zorganizowania regularnych koncertów z udziałem publiczności w tym roku.

Na naszych stronach będziemy wspominać nasze dotychczasowe działania muzyczne ze Spisza w postaci zdjęć i filmów z lat ubiegłych, a szafrany spiskie poczekają kolejny rok.

Życzymy wszystkim zdrowia, mamy nadzieję na kolejne muzyczne, barokowe spotkania na kulturalnych ścieżkach na Spiszu.

Do zobaczenia
Katarzyna Wiwer & Rafał Monita
Fundacja Kulturalny Szlak

Festiwal Muzyka nad Zdrojami – Szczawnica 2020 odwołany!

Szanowni Państwo! Zwlekaliśmy bardzo długo z decyzją o organizacji w znanej dotąd formie festiwalu Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy. Jednak wciąż niepewna sytuacja epidemiologiczna, brak możliwości przybycia artystów z zagranicy, a także przepisy epidemiologiczne dotyczące organizowania imprez muzycznych w pomieszczeniach zamkniętych zmusiły nas do zrezygnowania ze zorganizowania regularnych koncertów z udziałem publiczności w tym roku. Na naszych stronach będziemy wspominać nasze dotychczasowe działania muzyczne w Szczawnicy w postaci zdjęć i filmów z lat ubiegłych. Życzymy wszystkim zdrowia, mamy nadzieję na kolejne muzyczne spotkania nad szczawnickimi zdrojami.

Muzyczne Majówki w Ojcowie 2020

Epidemia przekreśliła wszystkie kulturalne wydarzenia wiosny 2020. Muzyczne Majówki w Ojcowie, które miały świętować swoją V edycję, również znalazły się wśród odwołanych imprez. Naszych melomanów nie pozostawimy jednak bez muzyki. Przez cały maj będziemy przypominać koncerty z minionych 4 lat. Nagrania najciekawszych fragmentów będziemy emitować na stronie www.muzycznemajowkiwojcowie.pl w zakładce Multimedia i na stronie facebookowej wydarzenia.

Zapraszamy do śledzenia!

Podsumowanie roku 2019

Ostatni rok był bardzo pracowity i obfitował we wspaniałe wydarzenia. Udało się wiele inicjatyw, które cieszą nas, ale przede wszystkim przyniosły radość ich odbiorcom. Mimo niepewnej pogody znakomicie udały się tegoroczne V już Muzyczne Majówki w Ojcowie (pozdrawiamy szefową festiwalu Wiolę Wilk :)), hucznie zabrzmiała po raz XII Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy, która zakończyła się w tym roku niezapomnianymi wydarzeniami ETNO-Dnia na Zdrojami, a Barok na Spiszu zagrał po raz VIII, napełniając nas niezwykłymi emocjami. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas tych wydarzeń i radowali się wspólnie z nami miłym spotkaniem, dobrą muzyką, serdeczną atmosferą! Dziękujemy osobom oraz instytucjom od których otrzymaliśmy pomoc i wsparcie: Narodowemu Centrum Kultury, Czytaj dalej Podsumowanie roku 2019

ETNO-dzień Nad zdrojami

10 sierpnia 2019, na finał XII festiwalu Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy, odbyło się wyjątkowe wydarzenie

ETNO-dzień nad Zdrojami

czyli prezentacja rękodzieła twórców regionalnych ze Szczawnicy i okolic oraz warsztaty rękodzieła regionalnego, zwieńczone wielkim koncertem pod tytułem ETNO-głosy.

 

Tego dnia odbyły się następujące wydarzenia: Czytaj dalej ETNO-dzień Nad zdrojami

VIII Barok na Spiszu 2019

Zbliża się festiwal Barok na Spiszu 2019

W tym roku tematem festiwalu będą EMOCJE. Zatem zapraszamy Państwa na pięć ekscytujących i pełnych gorących uczuć koncertów. Festiwal zainauguruje 15 sierpnia zespół Overtone z Wrocławia w programie  zatytułowanym „Pod osłoną nocy, czyli kobieta w biblii i nie tylko”. Program ten wypełni muzyka francuska, a głównymi bohaterkami będą kobiety: biblijna Judyta oraz legendarna królowa Kartaginy Dydona. 17 sierpnia zespół Ensemble del Passato (Poznań) pomoże nam przyjrzeć się nieco głębiej emocjom w muzyce sakralnej w programie zatytułowanym „Sacrum i emocje”. Usłyszymy w jaki sposób teatralność zaczęła się wkradać do nieskażonej dotąd porywami ziemskich uczuć muzyki kościelnej. A to za sprawą mistrzów wczesnego baroku włoskiego, jakimi byli m.in. Claudio Monteverdi i Tarquinio Merula.  23 sierpnia będziemy świadkami szczególnie mocnych emocji.  A mianowicie tych związanych z pójściem do klasztoru, które  nie zawsze było aktem dobrowolnym. Zespół Scepus Baroque wraz z aktorką Anną Bugajską  wystąpi w ekscytującym programie „Narzeczona czy mniszka? Tęsknota za Oblubieńcem”, w którym usłyszymy utwory mniszek-kompozytorek. Za to 24 sierpnia zupełnie zmienimy nastrój i w programie „Ogień i woda” będziemy świadkami sporów małżeńskich dwojga skrzypków barokowych Dominiki Małeckiej i Mateusza Małeckiego, którzy dadzą nam odpowiedź na pytanie:  czy skrzypce umieją mówić? A żeby na zakończenie podnieść temperaturę niemal do wrzenia festiwal zakończą 25 sierpnia angielskie „Pieśni szalone” (Mad songs) w wykonaniu Katarzyny Wiwer – sopran z towarzyszeniem dwóch wspaniałych muzyków:  klawesynisty Andrzeja Zawiszy oraz wirtuoza violi da gamba Christopha Urbanetza.

Nie zabraknie w tym roku również ciekawych mini wykładów, zwiedzania z przewodnikiem pięknych spiskich zabytkowych kościołów oraz zawsze miłych i interesujących spotkań z artystami.  Serdecznie zapraszamy do przeżycia z nami dwóch wspaniałych festiwalowych weekendów.

Więcej szczegółów na stronie festiwalu www.baroknaspiszu.pl

XII Festiwal Muzyka nad Zdrojami Szczawnica 2019

Lato już w pełni zagościło w Szczawnicy, cieszymy się słońcem, wakacjami i ciepłem pięknych długich dni. Wieczorami w wybrane dni lipca i jeden w sierpniu serdecznie zapraszamy do posłuchania muzyki przygotowanej na dwunasty już Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy.  W tym roku czekają nas następujące koncerty:

29.VI sobota MONIUSZKO W SZCZAWNICY

Kościół św. Wojciecha, godz. 20.15

Górecki Chamber Choir

 

6.VII sobota GOSPEL W PIENINACH

Kościół św. Wojciecha, godz. 20.15

Manchester Inspirational Voices (Wielka Brytania) Wayne Ellington

 

21.VII niedziela Z HARFĄ W OGRODZIE

Dworek Gościnny, godz. 18.00

Katarzyna Wiwer – sopran

Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa

 

26.VII piątek RECITAL ORGANOWY

Kościół św. Wojciecha, godz. 20.00

Marek Vrábel – organy (Słowacja)

 

10.VIII sobota ETNO-dzień nad Zdrojami

– prezentacja rękodzieła twórców ludowych ze Szczawnicy i okolic

– warsztaty rękodzieła regionalnego

– ETNO-głosy wielki wspólny koncert zespołu Cracow Singers oraz zespołów regionalnych w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy

 

Bardzo serdecznie zapraszamy na spędzenie z nami festiwalowych wieczorów, a będzie to z pewnością czas pełen przeżyć nie tylko estetycznych i duchowych, ale też prawdziwego odprężenia i radości. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z Uzdrowiskiem Szczawnica, Grupą Thermaleo, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy, Stowarzyszeniem Passionart, Stowarzyszeniem Gospel oraz Oficyną Artystyczną Astraia. Patronat honorowy nad festiwalem sprawują biskup tarnowski Andrzej Jeż, starosta nowotarski Krzysztof Faber oraz burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda. Festiwal zrealizowany jest ze środków Powiatu Nowotarskiego, Miasta i Gminy Szczawnica oraz Narodowego Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy, by spędzić z nami czas. Niech muzyka nad szczawnickimi zdrojami w duszy gra!

więcej informacji o festiwalu na stronie www.muzykanadzdrojami.pl