Między niebem a ziemią

Cykl koncertowy

Między niebem a ziemią, to cykl koncertowy odbywający się w ciekawych miejscach na terenie ziemi wielickiej i Niepołomic. Jego ideą jest prezentowanie programów koncertowych tak dobranych, by tworzyły dopełniające się pary: niebo –ziemia, czyli koncert świecki, który odbywa się we wnętrzu świeckim, oraz koncert sakralny, również odbywający się  w odpowiadającym muzyce wnętrzu sakralnym.

Pierwsza edycja wydarzenia miała miejsce w maju 2022, a w jej ramach odbył się koncert w Podstolicach. W drugiej, jesiennej edycji roku 2022 odbyły się dwa koncerty, a ich miejscem był zabytkowy, drewniany kościół w Grabiu oraz Sala Akustyczna Zamku Królewskiego w Niepołomicach

W roku 2023 serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę tego wydarzenia. Koncerty odbędą się w Opactwie benedyktynek w Staniątkach oraz z Sali Gotyckiej Zamku w Niepołomicach. Szczegóły tego wydarzenia znajdują się w programie poniżej. Serdecznie zapraszamy!

Program wydarzenia:

24 czerwca 2023 godz. 19.00
Opactwo Benedyktynek w Staniątkach kościół św. Wojciecha

Perły z klasztornej szkatułki

Donne Armoniche:

Katarzyna Wiwer – sopran

Adrianna Bujak-Cyran – sopran

Liliana Pociecha – sopran

Andrzej Zawisza – klawesyn

W programie: anonimowe utwory z Kancjonałów staniąteckich

25 czerwca 2023, godz. 17.00
Sala Gotycka Zamku Królewskiego w Niepołomicach

Złote jabłko i trzy damy z Ferrary

Donne Armoniche:

Katarzyna Wiwer – sopran
Adrianna Bujak-Cyran – sopran
Liliana Pociecha – sopran

Aleksandra Owczarek, Agnieszka Krawczyk – skrzypce barokowe

Andrzej Zawisza – klawesyn

W programie wirtuozowska  muzyka C. Monteverdiego, L. Luzzaschiego, L. Rossiego, A. Archilei przeznaczona na głosy żeńskie

Tegoroczne wydarzenie Między niebem a ziemią odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego. Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie!