Muzyczne Majówki w Ojcowie

Na przełomie wieku XIX i XX Ojców (położony na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego w Małopolsce) pełnił rolę uzdrowiska. Odwiedzali go głównie Warszawiacy, dla których było to najbardziej na południe wysunięte miejsce zaboru rosyjskiego i najbliższa gór malownicza miejscowość, w której można było odpocząć.  Wzorem innych miejscowości zdrojowych odbywały się tam liczne koncerty muzyczne.
By  odrodzić muzyczne tradycje z czasów uzdrowiska, pojawił pomysł zorganizowania festiwalu muzycznego. A skąd Muzyczne Majówki? Ponieważ malownicze ojcowskie skałki są, oprócz złotej jesieni, najpiękniejsze w maju, dlatego przyciągają rzesze turystów, spragnionych ciszy i widoku piękna, z dala od miejskiego zgiełku.

Epidemia przekreśliła wszystkie kulturalne wydarzenia wiosny 2020. Muzyczne Majówki w Ojcowie, które miały świętować swoją V edycję, również znalazły się wśród odwołanych imprez. Naszych melomanów nie pozostawimy jednak bez muzyki. Przez cały maj będziemy przypominać koncerty z minionych 4 lat. Nagrania najciekawszych fragmentów będziemy emitować Nagrania najciekawszych fragmentów będziemy emitować na stronie www.muzycznemajowkiwojcowie.pl w zakładce Multimedia i na stronie facebookowej wydarzenia.

Organizatorem Muzycznych Majówek w Ojcowie jest Fundacja Kulturalny Szlak, a dyrektorem festiwalu jest Violetta Wilk

Muzyczne Majówki w Ojcowie są organizowane ze środków Powiatu Krakowskiego i Gminy Skała.

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.muzycznemajowki.pl