Kalendarium

Kalendarz wydarzeń


(Festiwale i wydarzenia mające więcej elementów podane są jako całość w kolejności chronologicznej. Poszczególne wydarzenia ułożone są od najnowszych)

 „A kie jo se zagrom” koncert pieśni Wacława Geigera

8.10.2023
Pałac Żeleńskich, Grodkowice 73

Katarzyna Wiwer – sopran

The Time Quartet
Maksymilian Grzesiak – skrzypce
Katarzyna Grzesiak – skrzypce
Bartłomiej Szymborski – altówka
Małgorzata Duź – wiolonczela

Organizator Fundacja Kulturalny Szlak oraz Fundacja im. Władysława Żeleńskiego

 „A kie jo se zagrom” koncert pieśni Wacława Geigera

7.10.2023
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Targu, ulica Parkowa 12

Katarzyna Wiwer – sopran

The Time Quartet
Maksymilian Grzesiak – skrzypce
Katarzyna Grzesiak – skrzypce
Bartłomiej Szymborski – altówka
Małgorzata Duź – wiolonczela


CITHARA SANCTORUM SILESIA

6.10.2023

Galeria BWA Willa Sixta, ul. Mickiewicza 24

Promocja książki Michaela Morysa-Twarowskiego „Dzieje Księstwa Cieszyńskiego”, spotkanie z autorem.

15.10.2023

Spotkanie przy Nowym Cmentarzu Ewangelickim, ul. Listopadowa 92

Spacer śladami bielskich i bialskich ewangelików z przewodniczką Katarzyna Sylwestrzak

15.10.2023

Kościół Marcina Lutra w Bielsku-Białej, ul. Staszica 2

Koncert „Stwórca i Jego Stworzenie”

Katarzyna Wiwer – sopran
Gusto NON Barbaro
Wiesław Suruło – flet
Paweł Solecki – fagot
Joanna Solecka – klawesyn

W programie: J.J. Quantz, G.Ph. Telemann, G.F. Händel

21.10.2023

Spotkanie przy domu Jerzego Trzanowskiego, ul. Głęboka róg Stary Targ

Spacer Cieszyńskimi śladami księdza Jerzego Trzanowskiego z historykiem Janem Pawłem Borowskim

22.10.2023

Kościół Ewangelicki w Skoczowie, ul. Kossak-Szatkowskiej 74

godz. 10.00

Nabożeństwo z udziałem Wyższobramskiego Chóru Kameralnego pod kier. Piotra Sikory

godz. 17.00

Koncert „Hymny z kraju Celtów”

Celtic Triangle
Katarzyna Wiwer – sopran
Irena Czubek-Davidson – harfa
Lindsay Davidson – dudy szkockie

W programie: pieśni tradycji anglosaskiej

MUZYCZNE PODRÓŻE W KRZESZOWICACH

15.09.2023

PIEŚNI O STWÓRCY ŚWIATA

Gusto non barbaro

Katarzyna Wiwer – sopran
Wiesław Suruło – flet
Paweł Solecki – fagot
Joanna Solecka – klawesyn

W programie: G. F. Haendel, G. Telemann, J.J. Quantz


16.09.2023

HARMONIA GŁOSÓW

Saalfelder Vocalsolisten (Turyngia, Niemcy)

22.09.2023

KTO ZAŚPIEWA SŁOWIKOWI?

Katarzyna Wiwer – sopran
Irena Czubek-Davidson – harfa
Paweł Solecki – fagot, flety proste, inst. perkusyjne

W programie: W. A. Mozart, F. Schubert, B. Britten, D. Henson-Conant, tradycyjne pieśni szkockie

06.10.2023

W STARYM KINIE

Adrianna Bujak-Cyran – śpiew
Krzysztof Cyran i Marek Piątek – gitary.

MUZYKA NAD ZDROJAMI

27.08.2023
Foyer Dworku Gościnnego, godz. 17.00

OZGROJ MI SIE ZIEMIO – PIEŚNI WACŁAWA GEIGERA

Katarzyna Wiwer – sopran

The Time Quartet
Maksymilian Grzesiak – skrzypce I
Katarzyna Grzesiak – skrzypce II
Bartłomiej Szymborski – altówka
Marta Ziarko – wiolonczela

BAROK NA SPISZU

13.08 2023
Niedzica, kościół św. Bartłomieja

PODRÓŻ Z KRAKOWA DO PODOLIŃCA

Scepus Baroque:

Katarzyna Wiwer – sopran
Andrzej Zawisza – bas
Dominika Małecka, Mateusz Małecki – skrzypce barokowe
Artur Szczerbinin – pozytyw

14.08 2023
Jurgów, kościół św. Sebastiana

AMOR DIVINO –  arie i duety z kręgu muzyki religijnej barokowej Hiszpanii, Katalonii i Meksyku

Katarzyna Wiwer,  Julieta González-Springer – soprany
Andrzej Zawisza – klawesyn
Victor Martínez Huaman – instrumenty perkusyjne

15.08.2023
Łapsze Niżne, kościół św. Kwiryna

SKŁADNIKI FRANCUSKIEGO SMAKU

Ensemble Overtone

Michaela Koudelková – flety proste, traverso
Klaudia Matlak – skrzypce barokowe
Julia Karpeta – viola da gamba
Maurycy Raczyński – klawesyn


MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ

24.06.2023 godz. 19.00
Opactwo Benedyktynek w Staniątkach kościół św. Wojciecha

PERŁY Z KLASZTORNEJ SZKATUŁKI

Donne Armoniche:

Katarzyna Wiwer – sopran
Adrianna Bujak-Cyran – sopran
Liliana Pociecha – sopran
Andrzej Zawisza – klawesyn

W programie: anonimowe utwory z Kancjonałów staniąteckich

25.06.2023, godz. 17.00
Sala Gotycka Zamku Królewskiego w Niepołomicach

ZŁOTE JABŁKO I TRZY DAMY Z FERRARY

Donne Armoniche:

Katarzyna Wiwer – sopran
Adrianna Bujak-Cyran – sopran
Liliana Pociecha – sopran

Aleksandra Owczarek, Agnieszka Krawczyk – skrzypce barokowe

Andrzej Zawisza – klawesyn

W programie wirtuozowska  muzyka C. Monteverdiego, L. Luzzaschiego, L. Rossiego, A. Archilei przeznaczona na głosy żeńskie

MUZYKA Z CZASÓW MARCINA WADOWITY

10.06.2023 godz. 19.00
Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach

Wykonawcy koncertu:

Katarzyna Wiwer — sopran

Andrzej Zawisza — bas

Agnieszka Krawczyk — skrzypce barokowe

Paulina Woś — skrzypce barokowe

Artur Szczerbinin — pozytyw

W programie: Mikołaj Gomółka, Mikołaj Zieleński, Franciszek Lilius, Marcin Mielczewski, Stanisław Sylwester Szarzyński

MODLNICA, MIĘDZY PANEM A PLEBANEM

27.05.2023
Kościół św. Wojciecha w Modlnicy, godz. 18.45

Wprowadzenie:

Kościół w Modlnicy – Rafał Monita

KONCERT:

PERŁY Z KLASZTORNEJ SZKATUŁKI

Donne Armoniche:

Katarzyna Wiwer – sopran

Adrianna Bujak-Cyran – sopran

Liliana Pociecha – sopran

Andrzej Zawisza – klawesyn

W programie barokowy repertuar z Kancjonałów Staniąteckich

28.05.2023
Dwór UJ w Modlnicy, godz. 17.00

Prelekcja:

Modlnica – świat ukochany przez malarzy – Zofia Weiss Nowina Konopka, Stanisław Konopka

KONCERT:

ROMANSE I UTWORY SENTYMENTALNE

Katarzyna Wiwer – sopran

Joanna Solecka – klawesyn

W programie romanse i polonezy Michała Kleofasa Ogińskiego oraz utwory Józefa Elsnera.