Muzyka nad Zdrojami 2018

Lato już w pełni zagościło w Szczawnicy, cieszymy się słońcem i ciepłem pięknych długich, lipcowych dni. A wieczorami serdecznie zapraszamy do posłuchania muzyki  przygotowanej na jedenasty już Letni Festiwal Muzyka nad Zdrojami http://www.muzykanadzdrojami.pl

Tegoroczny festiwal rozpocznie żeński zespół wokalny Flores Rosarum, znany i ceniony ze swoich wykonań muzyki chorałowej i średniowiecznej. Tym razem we współpracy z klawesynistą Andrzejem Zawiszą w  niezwykle ciekawym programie, na który złoży się muzyka wykonywana w klasztorach polskich Panien Benedyktynek w czasach baroku. Podczas koncertu zajrzymy za klauzurę i posłuchamy, jak siostry muzykowały nie tylko w kościele, ale także dla swojej muzycznej, duchowej rozrywki. I okaże się, że jest to muzyka bardzo piękna i warta poznania.

W programie utwory anonimowe z archiwów Benedyktynek w Staniątkach, Sandomierzu i Jarosławiu. Koncert odbędzie się we czwartek 12 lipca o godz. 20.00 w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy.

A dla kontrastu na drugi koncert zaprosiliśmy duo perkusyjne Tomasza Sobańca i Rafała Tyliby z programem zatytułowanym „Od Bacha do marimby”.  Program przekona nas, że perkusja to nie tylko rytm i mocne uderzenie, ale całe bogactwo różnorodnych instrumentów o ciekawych brzmieniach i ogromnych możliwościach, a Bach grany na marimbie potrafi porwać nie gorzej niż gorący ragtime.

W programie utwory Bacha, Mozarta, Pachelbela, Satie, Joplina

Koncert odbędzie się w niedzielę 20 lipca o godz. 19.00 w foyer Dworku Gościnnego w Szczawnicy

Na finał przygotowaliśmy mieniący się kolorami koncert muzyki polskiej, powstałej z inspiracji słowem i motywami ludowymi. Wśród inspiracji poczesne miejsce znajdzie muzyka góralska, ale nie zabraknie też motywów kurpiowskich, mazowieckich, a nawet elementów prasłowiańskich. W tym koncercie, zatytułowanym „Zielone Słowa” wystąpi Katarzyna Wiwer – sopran, dyrektor artystyczny festiwalu, wraz ze znakomitym, młodym pianistą Michałem Rotem.

W programie utwory I. Paderewskiego, K. Szymanowskiego i F. Chopina.

Koncert odbędzie się w piątek 20 lipca o godz. 19.00 w foyer Dworku Gościnnego w Szczawnicy

Bardzo serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami festiwalowych wieczorów, a będzie to z pewnością czas pełen przeżyć nie tylko estetycznych i duchowych, ale też prawdziwego odprężenia i radości. Koncerty jak co roku będą odbywały się w foyer  Dworku Gościnnego oraz w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z Uzdrowiskiem Szczawnica, Grupą Thermaleo, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Szczawnicy oraz Oficyną Artystyczną Astraia.  Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz marszałek Małopolski Jacek Krupa. Festiwal zrealizowany jest ze środków Województwa Małopolskiego.

 

Serdecznie zapraszamy by spędzić z nami czas. Niech muzyka w duszy gra!

 

 

Możesz również polubić…