Muzyka nad Zdrojami 2021

Po pandemicznej przerwie, kiedy wspominaliśmy jedynie nasze koncerty w sieci (relacje można nadal oglądać w zakładce Relacje z koncertów) ruszamy znowu i przybywamy do Was z nowymi koncertami w ramach festiwalu Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy

Bardzo serdecznie zapraszamy na spędzenie z nami festiwalowych wieczorów, a będzie to z pewnością czas pełen przeżyć nie tylko estetycznych i duchowych, ale też prawdziwego odprężenia i radości. Koncerty odbędą się kościele św. Wojciecha w Szczawnicy oraz w kościele MB Pośredniczki Łask w Szlachtowej. W tym roku zapraszamy Państwa również na wyjątkową atrakcję, jaką będzie spacer po Szczawnicy w towarzystwie szczególnej postaci, jaką jest Andrzej Dziedzina Wiwer – góral szczawnicki, etnograf, poeta, ratownik GOPR i przewodnik górski, tegoroczny laureat nagrody im. Oskara Kolberga.

A w części muzycznej wystąpią: znakomity organista Michał Markuszewski, który zaprezentuje walory szczawnickich organów z historycznego warsztatu Tomasza Falla, Kwartet The Time Quartet wspólnie z Katarzyną Wiwer zabierze Państwa w muzyczną podróż inspirowaną polskim folklorem, ukraińska śpiewaczka i wirtuozka bandury Zoriana Grzybowska przeniesie nas w świat czarownych dumek i pieśni, a świetny duet akordeonowy Zimka&Ochwat, przekona Państwa, że akordeon może mieć więcej kolorów niż kameleon.

Możesz również polubić…