Muzyka nad zdrojami 2022 zakończona

Festiwal Muzyka nad zdrojami zawitał po raz czternasty do pięknej, pełnej letniego słońca Szczawnicy na muzyczne przeżycia festiwalowe! W tym roku odbyły się trzy bardzo ciekawe koncerty.

Festiwal rozpoczął się 11 sierpnia w Jazz Barze Dworku Gościnnego seansem kinowym przy akompaniamencie improwizacji wykonaniu fenomenalnego improwizatora, Filipa Presseisena, który przygotował ilustrację muzyczną do komedii Bustera Keatona „Marynarz słodkich wód”
Drugi koncert festiwalowy, również odbył się w Jazz Barze i zabrał nas w świat tanecznych rytmów odmalowanych w muzyce poważnej, a to za sprawą programu koncertowego Dance without limits, gdzie tanga Piazzoli oraz inne, nie tylko latynoskie rytmy zabrzmiały na saksofonie z towarzyszeniem akordeonu, czyli duetu Jarosław Sereda & Jakub Fiołek. 
A na finał spotkaliśmy się w Foyer Dworku Gościnnego, gdzie Trio Katarzyna Wiwer – sopran, Irena Czubek-Davidson – harfa i Paweł Solecki – fagot przywołało nastrój ciepłych nocy, rozbrzmiewających głosem słowika. Muzyka z tematem słowika w tle oraz wiersze polskich poetów w wykonaniu Katarzyny Wiwer stworzyły nastrój ciepłej, majowej nocy, oczarowując słuchaczy.
A 15 sierpnia, już po raz drugi w historii naszego festiwalu, zaprosiliśmy na szczególne wydarzenie jakim był spacer po Szczawnicy w towarzystwie niezwykle barwnej postaci, jaką jest Andrzej Dziedzina Wiwer – góral szczawnicki, etnograf, poeta, ratownik GOPR i przewodnik górski, laureat nagrody im. Oskara Kolberga. Będą anegdoty, opowieści, poznawanie ciekawych miejsc i niezwykłej historii Szczawnicy.
Organizatorem XIV edycji Festiwalu Muzyka nad Zdrojami w roku 2022 była Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Sportu w Szczawnicy oraz Oficyną Artystyczną Astraia. Wydarzenie współorganizowane przez Powiat Nowotarski. Projekt współfinansowany przez Miasto i Gminę Szczawnica. Patronat honorowy sprawują: Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Szczawnicy Więcej informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej www.muzykanadzdrojami.pl oraz na facebooku. 

Możesz również polubić…