Barok na Spiszu 2024

Zbliża się kolejne lato z festiwalem Barok na Spiszu, który w tym roku odbędzie się już po raz dwunasty i będzie przebiegał pod hasłem „Barokowe ekstrawagancje”, co zapowiada, że muzyka będzie różnorodna i nietuzinkowa.


W tym roku zapraszamy na cztery koncerty, które odbędą się w dniach 16, 17, 22 i 24 sierpnia.
Festiwal rozpocznie się 16 sierpnia w Jurgowie koncertem zatytułowanym „Anioły zza klasztornej kraty”, podczas którego zespół Donne Armoniche wraz ze Scepus Baroque w składzie żeńskim wykonają niezwykle rzadko prezentowane utwory barokowych włoskich i polskich kompozytorek zakonnych.
A już kolejnego dnia w uroczym kościółku św. Walentego Krempachach zanurzymy się w samą głębię nostalgicznego piękna gamby w wykonaniu duetu gambowego Justyny i Piotra Młynarczyków.
Drugi tydzień festiwalowy, to energia i rytm. 22 sierpnia w Niedzicy poczujemy energię i blask trąbek słuchając zespołu Tubicinatores Gedanenses z Gdańska z repertuarze hejnalistów i piszczków wieżowych, a na koniec festiwalu zapraszamy do Frydmana, gdzie 24 sierpnia, zanurzymy się w objęcia rytmu, w które porwie nas zespół Cornu Copiae (Róg Obfitości). W jego wykonaniu usłyszymy utwory, których podstawą są wzorce rytmiczne. Tradycyjnie przed każdym koncertem odbędzie się zwiedzanie kościoła, gdzie odbywa się koncert, a w tajniki poszczegolnych programów wprowadzą nas miniwykłady.

Zapowiada się zatem wspaniała przygoda muzyczno-historyczno-krajoznawcza na którą bardzo serdecznie zapraszamy!

Możesz również polubić…