Kolejna edycja wydarzenia „Między niebem a ziemią”

Fundacja Kulturalny Szlak serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę cyklu koncertowego „Między niebem a ziemią”. Wydarzenia odbywają się w ciekawych miejscach na terenie ziemi wielickiej wśród których znajduje się wiele pięknych, zabytkowych perełek.

Ideą cyklu jest prezentowanie programów koncertowych tak dobranych, by tworzyły dopełniające się pary: niebo –ziemia, czyli koncert świecki, który odbywa się we wnętrzu świeckim, oraz koncert sakralny, również odbywający się  w odpowiadającym muzyce wnętrzu sakralnym. Dotąd koncerty odbyły się w kościołach w Podstolicach i Grabiu oraz w Sali akustycznej Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

W roku 2023 serdecznie zapraszamy na kolejną, trzecią już, odsłonę wydarzenia „Między niebem a ziemią”. Koncerty odbędą się w Opactwie benedyktynek w Staniątkach oraz z Sali Gotyckiej Zamku w Niepołomicach, a zabrzmi na nich muzyka wyjątkowej urody.

W koncercie „Perły z klasztornej szkatułki” usłyszymy barokowe pieśni z repertuaru panien staniąteckich z urokliwymi, lirycznymi tekstami, które są przykładem muzyki pisanej nie tylko do wykonania w kościele, ale też do muzykowania za klauzurą.  

A na drugim biegunie, w koncercie zatytułowanym „Złote jabłko i trzy damy z Ferrary”, zabrzmi wirtuozowska muzyka tworzona pod patronatem możnych protektorów, komponowana w nowoczesnej, jak na ówczesne czasy, praktyce, pełnej nowatorskich rozwiązań harmonicznych i efektownych, wirtuozowskich wyzwań wykonawczych.

Tegoroczne wydarzenie „Między niebem a ziemią” odbędzie się dzięki wsparciu Gminy Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego za które serdecznie dziękujemy.  Zapraszamy do uczestnictwa w koncertach. Wstęp jest wolny.

Możesz również polubić…