„Między niebem a ziemią” Staniątki – Niepołomice 2023 już za nami

Trzecia, piękna odsłona  wydarzenia „Między niebem a ziemią” Staniątki – Niepołomice 2023 już za nami. Koncerty odbyły się w Opactwie benedyktynek w Staniątkach oraz z Sali Gotyckiej Zamku w Niepołomicach, a zabrzmiała na nich muzyka wyjątkowej urody.
W koncercie „Perły z klasztornej szkatułki” usłyszeliśmy barokowe pieśni z repertuaru panien staniąteckich z urokliwymi, lirycznymi tekstami, które są przykładem muzyki pisanej nie tylko do wykonania w kościele, ale też do muzykowania za klauzurą.  
A na drugim biegunie, w koncercie zatytułowanym „Złote jabłko i trzy damy z Ferrary”, zabrzmiała wirtuozowska muzyka tworzona pod patronatem możnych protektorów, komponowana w nowoczesnej, jak na ówczesne czasy, praktyce, pełnej nowatorskich rozwiązań harmonicznych i efektownych, wirtuozowskich wyzwań wykonawczych. Usłyszeliśmy utwory C. Monteverdiego, L. Luzzaschiego, L. Rossiego, A. Archilei.
Zespołowi Donne Armoniche, w składzie Katarzyna Wiwer, Adrianna Bujak-Cyran, Liliana Pociecha – soprany, który wystąpił w obu programach, towarzyszyli: Andrzej Zawisza na klawesynie, a w koncercie zamkowym również Aleksandra Owczarek i Agnieszka Krawczyk na skrzypcach barokowych. Koncerty emanowały niezwykłą energią i porwały licznie zgromadzoną publiczność. Dziękujemy za tak wspaniałe muzyczne wypełnienie tej odsłony wydarzenia.
Serdecznie dziękujemy również Gminie Niepołomice, Zamkowi Królewskiemu w Niepołomicach oraz Powiatowi Wielickiemu za wsparcie naszej inicjatywy.  
A cyklowi mówimy „do zobaczenia” i zabieramy się do pracy nad kolejną edycją.

Więcej zdjęć z wydarzenia w zakładce Między niebem a ziemią. Między niebem a ziemią

Możesz również polubić…