Trwa XIV Festiwal Muzyka nad Zdrojami

Zapraszamy po raz czternasty do pięknej, pełnej letniego słońca Szczawnicy na muzyczne przeżycia festiwalowe! W tym roku czekają nas trzy bardzo ciekawe koncerty. Startujemy 11 sierpnia w Jazz Barze Dworku Gościnnego seansem kinowym przy akompaniamencie improwizacji organowych wykonaniu fenomenalnego improwizatora, Filipa Presseisena. Jak na czas letni przystało, czekają nas przeżycia lekkie i miłe, czyli komedia Bustera Keatona „Marynarz słodkich wód”
Drugi koncert festiwalowy porwie nas w świat tańca, a to za sprawą programu koncertowego Dance without limits, gdzie tanga Piazzoli oraz inne, nie tylko latynoskie rytmy zabrzmią na saksofonie z towarzyszeniem akordeonu, czyli duetu Jarosław Sereda & Jakub Fiołek. 
A na finał spotkamy się w Foyer Dworku Gościnnego, gdzie Trio Katarzyna Wiwer – sopran, Irena Czubek-Davidson – harfa i Paweł Solecki – fagot przywoła nastrój ciepłych nocy, rozbrzmiewających głosem słowika.
A 15 sierpnia, już po raz drugi w historii naszego festiwalu, zapraszamy na szczególne wydarzenie jakim będzie spacer po Szczawnicy w towarzystwie niezwykle barwnej postaci, jaką jest Andrzej Dziedzina Wiwer – góral szczawnicki, etnograf, poeta, ratownik GOPR i przewodnik górski, laureat nagrody im. Oskara Kolberga. Będą anegdoty, opowieści, poznawanie ciekawych miejsc i niezwykłej historii Szczawnicy.
Organizatorem XIV edycji Festiwalu Muzyka nad Zdrojami w roku 2022 jest Fundacja Kulturalny Szlak we współpracy z Centrum Kultury, Promocji i Sportu w Szczawnicy oraz Oficyną Artystyczną Astraia. Wydarzenie współorganizowane przez Powiat Nowotarski. Projekt współfinansowany przez Miasto i Gminę Szczawnica. Patronat honorowy sprawują: Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Grzegorz Niezgoda – Burmistrz Szczawnicy Więcej informacji o wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej www.muzykanadzdrojami.pl oraz na facebooku. 
Na wszystkie imprezy i koncerty wstęp jest wolny.

Możesz również polubić…